predel

Návrat fóglov 7A, Bratislava (Malé Karpaty)

Oli
Bratislavčanovi sa svet zmenil, keď nazrel do lesov prehliadaných. S diviakom hrbatým postretol sa, ale nie o tom, to ten balvan žulový dôvodom jest. Predelil monotónny svet mestský a s úškrnom do večnosti bouldristu privítal. Šok vyplnil jeho ústa dokorán vyčapené... Čo to? A blavák, že kurňa, aký klacek fešný.

Zásluha za tento pokrm patrí kuchárovi Ondrovi a jeho strapatému spoločníkovi Luigimu, ktorí balvanu množstvo času a síl obetovali. Výsledkom je luxus bouldrový. Na kameni „Predel“ vytýčili a preliezli viacero smerov. Mimo Návratu fóglov 7A, vydrtili ešte veľmi peknú pravú hranu Kung fu 7B a načrtli aj možné smery projektov (pozri sprievodcu).

Návrat fóglov začína zo sedu z madielka úplne vľavo. Pokračuje doprava ubiehajúcou hranou a chytmi v stene. Úplným bonbónikom je krásny výlezový problémik, tak ojedinelý na túto zemepisnú šírku.

Zrkadlová žula na hrane a vo výleze je mimoriadne jemná a potenciálne úspechy posúva hlavne na chladné dni. Napriek tomu si myslím, že ide o pomerne schodné 7A. Krása pohybov a lokálna jedinečnosť ho však posúva na tie najvyššie priečky, medzi problémy, pre ktoré tak radi režírujete vaše bouldrové sny. Pridal som ešte jednu nástupovú variantu Miskúzi 7A, tak bežte, je čo skúšať..

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *