Ponúkne Medvedia skala viac?

Teplo nás vyháňa z umelých stien. Skvelé. Len keby to aj lepšie domyslelo. Vôbec ho nenapadlo, že my vlastne cez týždeň po práci príliš alternujúcich možností nemáme, že tie dve-tri hodiny do tmy na vzdialenejšiu destináciu nestačia. Že tých pár kameňov chodíme obliehať až príliš často vzhľadom k ich možnostiam.

Medvedia skala je toho príkladom. Hŕstka kremencov, 100 x oblezená, a predsa sme zase späť. Príjemný chládok v previse vie vyvolať pekné spomienky. Po Albovi je ale zubatý kremeň päsť na oko, kudla do srdca, lis na existenciu. Stále sme však vonku, na vzduchu a so skalou.

foto: Oli

Dievky si nejaký ten rest ešte nájdu, mne už ostáva len pripomínať telu kroky mnohokrátabsolvované.

foto: Oli

Určitým motivátorom bola pre mňa ale aj zvesť o Medveďovej poslednej návšteve, z ktorej vzišiel dlhý traverz po hrane previsu nadhodený na 7B.

foto: Oli

Nakoľko traverzy nepatria medzi moje obľúbené formy produkujúcu najväčšiu radosť z boulderingu, nikdy som sa nad touto líniou okom dlhšie nepozastavil. Až ono skriesenie a poukázanie na ňu Medveďom, vyvstálo ako povinná skúška a nakoniec to ani nebolo až také zlé.

foto: Oli

Do sprievodcu som onen kúsok pridal, vrátane ďalšej nástupovej varianty z Motýľa. Prikláňam sa skôr k 7A, uvidíme, čo povedia ďalší absolventi.

foto: Oli

Počas náhleho návalu kreativity sme sa pobavili na malom kameni, ktorý sme vždy z (ne)pochopiteľných príčin obchádzali. Nevinný šutrík s dvoma zlatými linkami taktiež pribudol v aktualizovanom sprievodcovi.

foto: Oli

Čas potenia je za dverami, tož považujte svoju prípadnú voľbu Medveďky ako príjemné spestrenie životné. Pre zmilovanie všemocného, len si prosím nezabudnite repelenty!

Oli

Komentáre

 1. medved, uz ten boulder nejako nazval, tak ked si spomeniem doplnim
  bugi
 2. ok, zisti nazov a zmenim
  Oli
 3. no, boli sme a skusali sme... peto zaknihoval aj prelez. ked sme vymysleli stred, tak to uz bola len otazka vydrze. ja som bol v piatok velmi uspesny, no ked som v poslednom pokuse totalne znicil kozu, prelez bol v nedohladne. v sobotu uz dosla sila, no peto ju prave nabral, takze to padlo. 7B to urcite nie je, aj ked samotny klucovy krok, tak ako to mame vymyslene sa moze blizit k 7A. ked preleziem, budem sa vediet lepsie vyjadrit.
  ex-man
 4. inak co sa tyka dalsi bouldrov, neboli ste nahodou na skalnom meste? tam sme sa tiez chystali, ale medved nas prilis zamestnal ;)
  ex-man
 5. caute, vyskusajte to preliezt z SD nastupom motyla, tak sa mi to zda dost vytrvalostne neviem ako to oklasifikovat, mne sa to subjektivne zdalo porovnatelne s cestou 9/9+. Nehodnotia sa 30krokove bouldre nahodou inak?.. cize priblizne 7cSD traverz? Neviem som z tych cisiel jelen, ale devina by to urcite mohla byt. Inak ked som to dal cez tych motylov tak ma napadol nazov "hraNa Motyla. Cisto po hrane by to mohlo byt "zivot nahrane...to je trosku lahsie.
  Medved
 6. Cau Medved, dik za echo. Nazvy zmenim a doplnim do sprievodcu. Variant z Motyla som neskusal ale isto bude narocnejsi ako Zivot na hrane. Zaujimavy potom bude aj dolez po hrane z Luciferina. Da sa to tam este pokombinovat. S klasou je to tazsie ale vseobecne su traverzy hodnotene klasou viac podobnou obtiaznostne cestam, ako hovoris. Ja zase neleziem cesty, cize tazko sa mi hovori, stale to vnimam ako boulder a najtazsi krok v Zivote na hrane mi pride okolo 6C + vytrvalost. Kazdopadne na to je diskusia a databaza prelezov, kde sa k tomu mozno slobodne vyjadrit. Dakujem za aktivitu!
  Oli
 7. Miso, v skalnom meste sme boli kedysi davno, vtedy nas to moc nezaujalo. Par bouldrikov sa tam da vyliezt ale chcelo by to opatovnu navstevu a pozriet sa tentokrat na to ocami hladajucimi kazdu moznost.
  Oli

Pridaj komentár