Príbehy z Boru (okom rozprávača)

Oli
Moje víkendové vydavateľstvo už veľa publikácii o Bore do tlače pustilo. Boli to závany z Machova, ktoré inšpiráciu na mňa pohnali, nech ma neúnavne naháňa. Nikdy som nezisťoval, ako sa im darí na pultoch, ale aj napriek tomu držím v rukách už štvrté vydanie. Vyštípaný radosťou sa uškŕňam, že si ho za chvíľu do poličky odložím a knižnicu svoju vzácnu opäť trošku obohatím. A ozaj.. Chcete vedieť, kto je skrytý v riadkoch z Boru tentokrát?

Kubo

Pred mesiacom objavil stratenú chuť do boulderingu práve v Bore, a aj preto ho na ďalšiu návštevu netreba lámať. Porozhadzované resty po lese ho nútia konštatovať, že mesiac je na intenzívnu prípravu málo a Moucha domácí (6C+) sa jeho mucholapke opäť nepoddá. K bouldrovému uspokojeniu mu na druhý deň chýba dosiahnuť, bohužiaľ, aj Climaxu (7A). Nevadí. Možno aj tuší, že príčina v pivových fľaškách zlatistú hladinu vírila, ale ako ho poznám, to vôbec nie sú dôvody, prečo by mal uvažovať nad akýmkoľvek obmedzením jeho spoločenského života. Schovávačka sa s Kubom už tradične hrať nedá, rýchlo by ste ho vystopovali len za pomoci upchatého nosa a bolo by po srande. Odopretú zábavu našťastie nahrádza jeho slabosť pre vyprážaný syr ako príloha k rezňu. Opäť dojedá všetko, čo ostalo.

Klinec

Ostrieľaný šofér, ktorý nezastaví ani na sľúbenej pumpe a vnáša nové poznatky do problematiky zadržiavania moču. Prvýkrát v histórii sa pochlapuje podlepenými lezečkami. Veľmi seriózne atakuje zopár sedmičiek bez toho, aby nám kýval palcom na nohe. Hrebienkom Kleopatry (6C+) sa prečeše pomerne rýchlo. Prepadá ho žravá chuť bouldrovať a neodbytne drží aj počas druhého dňa. Verný tradíciám pravidelne predeľuje lezenie s posedením pri variči. V tureckom sede utužuje vzťah s touto plynovou spásou, aby doladil hladiny glutamanu a doplnil prázdny zásobník svojich jedovatých patrónov.

Naos

Remikove usmievavé dvojča konečne prehltlo sklamanie zo zrušenia aprílového výjazdu do Švajcu a príkladovo si užíva veselých českých bouldrov. Prekvapuje svojim lezeckým „drajvom“. Túlajúc sa lesom ju hľadám a popadané bouldre mi naznačujú kadiaľ prešla. Až čas na obedík, či olovrant na chvíľu zbrzdia ju. Alebo myšlienky na ten melón šťavnatý, ktorý oblinky svoje v aute pod kopcom stráži si.

Remik

Dievča s charakterom fantóma ťažko na fotografii nájdete. Uteká pred objektívom ako upír pred slnkom. Niet nad pocit vlastného pohodlia bez zbytočných pohľadov. Sympatie k boulderingu ale neskryje. Tie vidia aj očí slepé, veď ináč by tu s nami možno nebola. Majster teoretik s batôžkom cenných lezeckých rád a dobrou konzervou.

Figa

Nová hlava pod klobúkom boulderingu. Svoj akčný prístup dokonale zhodnocuje už pri prvých bouldroch. Bez rečí nosí matrac z kopca aj do kopca a popritom zvláda jedného psa odháňať a druhého viesť na vodítku. Len čo sa objaví v Teplicích, do 10 minút spoznáva väčšinu domácich obyvateľov a volá ich do krčmy. Prsty už má v nedeľu na franforce, len neviem, či si to stihla vôbec všimnúť. Miluje pivo, čaro noci a má mohutný telefón.

Aďa

Nežné žieňa s mravčou usilovnosťou na svojom prvom aktívnom boulderingovom výjazde. Poctivo naslúcha lezeckému dianiu navôkol, aby mohla čoskoro excelovať v technickom mantlíku Álej (5C). Spoznáva krásu Boru, ktorý ju ťahá za ruky do sveta mádža, zodratých prstov a matracov s nohami. Druhým dňom už zaúča svoju prirodzenosť pružne reagovať na postupne narastajúce množstvo odlišných bouldrových orieškov. Myslím, že sa chytila. Je v tom až po uši.

Brambora

Špeciálna nelezecká vsuvka s tendenciou všade sa zakukliť. Ak ste len na chvíľu zdvihli zrak zo zeme, hrozilo, že sa o ňu potknete. Neúnavný rozprávač a dezertový extrémista. Do čoho si iní ani hranolku spadnúť nenechajú, ona vyjedá plnými lyžicami. Existuje predpoklad, že keď raz tatárska omáčka nahradí tekuté mádžo, začne liezť.

Posledné miesto v aute bolo Janove, ale beťár jeden, zabudol ho vyplniť. A tak už môžem uzavrieť tento kruh ja a roztočiť ho ako kolotoč, aby nemohol nikto vystúpiť a kapitoly moje premiešať.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *