Arachno 6C+, Hrádok

Zmeníme osud balvanov pod stenou Hrádku?

Oli
Milí špageťáci, prosím, keď vás to pod hrozitánskou stenou Hrádku opäť z rôznych dôvodov prepadne, vezmite si to so sebou trebárs do štandu, len nám svoje bobky nenakladajte pod nástupy, pretože možno ani neviete, ale nás to tam baví rovnako ako vás. Viem si predstaviť, že by vás pri cvakaní vôbec nemusela potešiť nejaká kakaová kukurička nalepená na lane, ktorá vo veľkom štýle prežila cestu celým tráviacim traktom bouldristu po výdatnej piatkovej večeri.

Verím, že viete dešifrovať pojem bouldering, a preto sa skúste na balvany pod Hrádkom pozrieť aj ináč, ako na úkryt pre nastraženie míny. Trojica mohutných kameňov je na slovenské pomery skutočne nadštandardná. Na každý jeden balvan vedú skvostné línie, nielen pohybovo, ale rozhodne aj esteticky.

foto: Oli

Väčšinu bouldrov sme preliezli, no ostali i dva projekty, pre ktoré by sme sa sem radi vracali. Bez strachu a pochybností by sme si radi sadali do nástupov, nemuseli by sme odpratávať archívne kúsky (či nedajbože ešte vlažné), slobodne bouldrovali bez štipľavých závanov spod skál a piknikovali s rozbalenou zeleninkou na tácke bez múch.

foto: Oli

Máme radi toto miesto. Som presvedčený, že sprievodca pomôže k spropagovaniu oblasti nielen medzi bouldristami, ale objavia a pochopia ho aj tí, čo v článku spoznali to svoje…

foto: Bugi

foto: Oli

Budeme sa stretávať pod stenou Hrádku v komfortných nástupoch krásnych bouldrov. A okrem občasného zeleného návštevníka na povrchu skaly, nebudeme nútení čistiť nič iné. No nie? Pretože niekde nepomôže ani drátenka, ba situáciu ešte viac skomplikuje.

foto: Bugi

foto: Oli

Možno vás tento článok naserie, pretože je v podstate o hovne. Hádam, že fotky to zachránia.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *