bouldering Pfalz

Archív značky: Lofoty

bouldering Pfalz

Ani veľa, ani málo

Oli10

Klasifikáciu vymysleli bouldrom zapálení borci, aby dokázali svoju činnosť diverzifikovať v rámci náročnosti lezeckého problému. Vychádzajúc pri tom z prirodzenej možnosti skaly a schopnosti človeka adaptovať sa na vertikálny pohyb kopírujúci jej reliéf, položili základný kameň úžasnej hry s názvom bouldering. Ani táto lezecká disciplína by nemala šancu hlbšieho rozvoja a napredovania bez adekvátneho zápalu a neskrotnej obsesie.

King Fisher SD 7A+, Trolldalstjønna, Vestvågøy (foto: Aďa)

O Lofoty krajší svet

Oli4
Občas nám skrížia cesty očakávania, ktoré sa nikdy nenaplnia. Ostanú visieť bez mihnutia ako vianočné gule na stromčeku v dome, kde nikto nebýva. V lepších prípadoch nás postretnú tie, ktorých vzniku predchádza dôkladná modelácia, aby nakoniec realita trafila klinec po hlavičke a očakávania ostali naplnené. Pri tretej kategórii už môžeme hovoriť o veľkom šťastí, o očakávaniach zámerne neskromných, ktoré realita napriek ich odvahe a idealizmu posiela na lavičku striedajúcich. Prekonané očakávania totiž bývajú unavené a obsahujú jednu komplikáciu. Rozfúkajú vám v hlave víchor, v tom priestore za očami, kde sa potom šarkany len poťažky zmysluplne ovládajú.
Lofoty (foto: Tomaso)

Carpe Lofoten

Tomaso8
Pôvodne som chcel z Lofotského boulderingu písať taký ten informačný článok, nech je tam čo najviac info o tunajších pomeroch, nech sa ďalší bouldroví dobrodruhovia z našich končín rýchlo a v pohode zorientujú. To ma ale rýchlo prešlo. Jednak preto, že také to objavovanie a istá dávka toho „veď uvidíme“, je vlastne to pekné na cestovaní, a jednak sa mi o Lofotoch žiada napísať úplne iný článok.
Lofoty

Norway summer 2015

Cyril1
Pred Vianocami som dokončil video z nášho výletu do Nórska. Pre záujemcov o nórsky bouldering môže byť zaujímavé, nakoľko sú tam naozaj pekné oblasti. Najprv sme boli na severe, neďaleko mesta Bodo - dolina Beiarn, kde pracoval Mišo Marek, a potom sme šli pozrieť na Lofoty. Vo videu sú bouldríky aj z pevniny (Beiarn, Kuna) a aj z Lofôt.