Na skok z diaľnice

Na skok z diaľnice

Diaľničný úsek medzi Prahou a Brnom nemám rád, veď kto by aj. Neustále obmedzenia, kolóny, stredoveká vozovka. Raz sa to vraj zmení k lepšiemu. Medzitým vám aspoň poradím, kam môžete z tohto pekla uniknúť. Stačí zvoliť ten správny exit.

Veľkonočná zmena plánu

Veľkonočná zmena plánu

Nebolo by obdobie pred Veľkou nocou bez myšlienok na Švajc. Veľké plány, prepočty frankov, listovanie v sprievodcoch po Ticine a oberanie stalaktitov ťažkých slín z kútikov úst. Neboli by veľkonočné sviatky strávené nakoniec úplne inde. Deň pred odjazdom s ťažkou hlavou burcujete návštevnosť meteostránok a v zatiahnutej rolete hľadáte aspoň pár trhlín, otvorov, ktoré osvietia vás a vlejú nádej pre uskutočnenie napríklad takéhoto výjazdu.

V Panskom lese pri Humpolci

V Panskom lese pri Humpolci

Mám rád lesy plné ihličnanov, ich husté prekryvy a chudobné podrasty, to štíhle svetlo, ktoré si vás tu vždy hľadá. Mám rád žulu, jej silu a dominanciu, pre oko príťažlivú horninu, čo rada zo zeme hlavu vystrkuje. Mám rád Panský les, asi hlavne pre tú kombináciu, pretože keď pôjdeme do detailov, začne to byť drsné. Aj keď...