Medené Hámre

Krátka session v Hámroch

Oli
Z ničoho nič, objavilo sa pod balvanom v lome 6 prstobrúsičov. Vzišla z toho sympatická session na nedeľné dopoludnie, ktorá poohýbala zo dve či tri hodiny, a pustila do sveta utrasené, ba dokonca i línie s pečaťou novoty.

Toľko bouldristov Medené Hámre ešte nezažili. Vzduchom sa vírilo mádžo, v ušiach štípali výkriky snáh, rukami behali povoľné chyty. Hotová smršť na jednom balvane. Niežeby v lome neboli aj iné, ale bouldristov bolo tentokrát naozaj viac.

foto: Oli

Chalani sa hneď vrhnú na peknú rozlezovku Lokál borec 6A, niekto je borcom hneď, iní možno až za krátku chvíľku. Tomaso rýchlo vybehne aj Mravčie vojny 6C, peknú ladičku po malých. Ostatní si s bouldrom len sťažka udržujú priateľský vzťah.

foto: Oli

Hneď vedľa otvorí Tomaso nový riťotrh s pekným žiletkovým dolezom. Určite odporúčam. Minimálne kvôli poznaniu, že aj to, čo máte priamo pod nosom, môže byť niekedy pomerne vzdialené. Prvá dnešná novinka Blízke diaľavy 6C+.

foto: Oli

Presúvame sa k Banálnej story, ktorú sme naposledy po niekoľkých neúspešných dynamických pokusoch odhadli s Kubom na 7A. Tomáš to poňal nadmieru racionálne a ukázal nám, že naše dynamické odhady sa s realitou nepostretli. Statické riešenie problému ukázalo jeho pravú tvár. 6A+, ale aspoň morfo ostalo.

foto: Oli

Kubo aj napriek posledným skutočnostiam intenzívne naďalej vyrába pokusy. Kupodivu stále vyzerá akoby skúšal 7A. Napravo od Story sa zatiaľ rodí nový smer Sweeniar Todd 7B+, predurčený iba veľmi vyberavým bouldristom. Len tí si budú vedieť na nástupových chytoch blažene pokrochkať.

foto: Oli

S Tomasom Sviniara vylezieme a už teoretizujeme nad možným SD. V ňom sa kope opäť úplne iná liga. Aspoň sa je prečo vrátiť, aj keď… možno sa netreba príliš ponáhľať.

foto: Oli

Ďalší nový boulder vzniká na hrane pri Lokál borcovi, v ktorom sa neberú borcove madielka a ťahá sa pozdĺž hrany doľava na vrcholový mantel. Aby sa Todd cítil ako doma, nezabudli sme ani na jeho slávnu ulicu – Fleet street 6C.

foto: Oli

Na chvíľu sa ešte v trojici vyberáme na horné poschodie lomu, ale tu už mimo jedného pekného balvanu nenachádzame zaujímavé predmety obliezania. Poslednou novinkou je Z vody v brnení 6B, delikátny vyliezak s mŕtvicou od pása dole.

foto: Oli

Všetky ostatné balvany v lome (zväčša na úpätí svahu alebo priamo na ňom) sa napohľad javia ako kvalitné kúsky, žiaľ, pravda je vždy roztrúsená (spolu s drolivou zvetranou horninou) na prach stratených nádejí.

foto: Oli

Napriek tomu je lom v Medených Hámroch príjemným spestrením možností lokálneho bouldristu, ktorý si na našom webe už čochvíľa nájde aj spracovaného sprievodcu.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *