Medené Hámre - lom

Medené Hámre – lom (Stupava)

Oli
Je to čerstvé, ako prvé ranné pečivo v Jednote každej rázovitej obce, ako pitvaná ulovená ryba, odrezaný malý masliak, alebo monokel od neposedného návštevníka kartárskeho klubu oproti. Voňavý malý sprievodca na bouldre v lome nad Medenými Hámrami, z ktorého stekajú kvapky drobného kondenzového úsilia priblížiť vám ďalšie lokálne možnosti.

Podľa najnovších informácii sa tam bouldrovalo už 15 rokov dozadu. Je to škoda preveľká, že sa z tej doby nezachovali žiadne skutočnosti zaryté do hĺbok papiera, tak snáď sa aspoň skúsení aj neskúsení zhodneme s realitami dnešnej doby.

Napriek tomu, že genéza balvanov nie je prirodzená, už na prvý pohľad ma fascinovali ich tvary. Ostrohranní, hmatateľní bubáci hodní faciek z každej strany. Neostáva mi nič iné, len prezradiť vám svoj sen o žule, ktorá v ňom má za lubom myšlienky o nadvláde údolia. Končí to vždy prebudením. Škoda.

foto: Oli

foto: Kubo

foto: Oli

Srdcom boulderingu v lome bude vždy Kocka so svojim neskromným počtom liniek. Za tunajší skvost by som jednoznačne favorizoval Mravčie vojny 6C, ale ani Blízke diaľavy 6C+ v rebríčku príliš nezaostávajú. Pekné hravé lezenie po malých chytoch a vápencových stupoch. Yes.

foto: Oli

Na vyvýšenom poschodí sa nachodí ešte jeden výrazný uhľadený fešák, ale príliš ťažké línie už nebol zo seba schopný dostať.

foto: Oli

Potenciál v lome považujem za vyčerpaný. Ani náznaky, ktoré sa objavujú vo svahoch pri podrobnejšom prieskume nestáli za to. Ďalšou vecou je aj bezpečnosť, keďže lom si pravdepodobne zvykne občas odkašlať, a aj preto by som to s výstupom do svahov príliš nehrotil.

foto: Oli

Najťažším bouldrom, ktorý sme stvorili, je zatiaľ Sweeniar Todd 7B+, ale minimálne SD k Toddovi pravdepodobne ochutná horkosť osmičkových ingrendiencií. A možno nie. To však zistíme, až keď tam prídeš bouldrovať!

foto: Oli

Aktualizovaný sprievodca na stiahnutie: Sprievodca na Medené Hámre

Oli.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *