Pri borovici (Svätý Jur)

Aj nad mestom máme krásne miesta, kde vysoké šišaté trávy a chobotnicové stromy s úžasom sledujú kroky prvých bouldristov. Napríklad nad Svätým Jurom, uprostred vinohradových svetov, priamo pod ostrovčekom s veľkou rozkonárenou borovicou, čo tu narástla zo semienka sfúknutého z končeka hobitieho nosa.

Ste šťastní všade tam, kde môžete zľahka bouldríkovať a popritom si tretím okom úplne bez žmurknutia vychutnávať okolitú kulisu? Áno? Tak pod borovicou nad Svätým Jurom si nájdete to svoje.

Malý sektorík, ktorý som pozliepal zo všetkého, čo bolo v okolí vyššie ako ja aspoň o centimeter. Pozostáva z troch miest: z Drsniaka, Dvojičiek a ulomeného, stroskotaného, a len tak do zeme zabodnutého, Krídla.

Žula ešte nepovedala v Karpatoch svoje posledné slovo. Svätojurské šutriaky sú toho dôkazom.

foto: Oli

Žiaľ, v prípade Drsniaka ide o skutočne drsný matroš, ktorý je stále vplyvom neolezenia mimoriadne aktívny. Verím, že keď sa balvanisko viac oblezie, opadne z neho všetko nepotrebné a bude to už len zábava, pretože niektoré bouldríky majú čo povedať.

foto: Oli

foto: Aďka

Na Dvojičkách sa materiál uhladzuje, a už je to len poctivá žula, ako ju poznáme napríklad z lesov nad Račou. Srdce oblasti na vŕšku priamo pod borovicou s niekoľkými ľahšími líniami.

foto: Oli

Najviac som si sľuboval od previsu vo vinohradoch. Ale ako to už býva, bouldre sa opäť ukázali byť v porovnaní s imaginárnymi o niečo ľahšie.

foto: Aďka

Aj tento fakt prispel k tomu, že som nemal srdce vykálať rozvetvený strom, ktorý si tam s Krídlom žije už dlhé roky ruka v ruke. Všetky bouldre sa dajú liezť aj napriek niektorým drzým konárom, padať sa ale nevyplatí najmä pri Víťazstve svedomia 6Ači v Drevených životoch 6A+. Po niektorých masážach prosto netúžite.

foto: Aďka

Previs je veľmi vďačný, nešetrí dobrými chytmi ani piknikovou atmosférou. Ak máte to tú kombináciu radi, zastavte sa na nejaké popoludnie.

Na stiahnutie: Sprievodca Svätý Jur

Oli

Komentáre

 1. Vdaka aj za taketo lahsie kusky. Presne to my, slabi, potrebujeme :)
  Mato
 2. Ten vinohrad vedla tej Borovice sme kedysi obhospodarovali. Na jej konaroch som travil detstvo:)Skoda tych kamenov ze su tal malinke. Radost vidiet spajanie pre mna dvoch odlisnych svetov-lezeckeho a detskych spomienok-. Tusim pojdem na prechadzku ked sa vratim domov. Vdaka
  MartinK
 3. dakujem za info, bol som tam vcera a velmi sa mi pacilo. ten kopcek je kusok ineho sveta.
  miso
 4. Veľmi pekné a príjemné miestečko. Pre ľudkov s autom s nižším podvozkom odporúčam auto nechať v Jure pri Terne a trošičku sa prejsť. Poľná ale hlavne neskôr lesná cesta je naozaj veľmi ťažko prejazdná.
  Peto

Pridaj komentár